10:21 AM 1397/10/26 تعداد بازدید: 403

  جلسه بررسی مشکلات تسهیلاتی بخش پرورش ماهی در دریا و پرورش میگو

 

جلسه بررسی مسائل و مشکلات تسهیلاتی بخش پرورش ماهی در دریا و پرورش میگوی گواتر با حضور خانم دکتر زنگنه مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری ، میرمرادزهی مدیرکل شیلات و تعدادی دیگر از مسئولین این اداره کل ، مبصر مسئول اعتبارات بانک کشاورزی استان و تعدادی دیگر از رؤسا و مسئولین چابهار و کنارک این بانک و برخی از سرمایه گذاران این حوزه ها در دفتر مدیرکل شیلات در چابهار برگزار شد.


 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان ، هدایت اله میرمرادزهی مدیرکل شیلات استان هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات تسهیلاتی بخش پرورش ماهی در دریا و بررسی تعیین و تکلیف مزارع غیر فعال پرورش میگوی گواتر عنوان نمود.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت اقدامات انجام شده در این دوبخش، خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر با اقدامات انجام شده و حمایت مسئولین مربوطه تعداد زیادی از مزارع گواتر فعال شده و سال به سال هم در حال افزایش تقاضابرای فعالیت در گواتر می باشیم.
وی افزود: برخی از مزارع هم که غیرفعال می باشند با رونق گرفتن مجدد این سایت در حال بازگشت و فعال نمودن مجدد مزارعشان هستند و از بانک کشاورزی و سایر مسئولین انتظار داریم تا با حمایت خود و فرصت دادن برای فعال نمودنشان زمینه اشتغال و تولید بیش از پیش را در این نقطه صفر مرزی فراهم نمایند.
ماندانا زنگنه نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه مزارع غیرفعال در گواتر باید فعال گردند، تصریح کرد: افرادیکه تمایل به فعالیت ندارند قلع ید میگردند و سرمایه گذاران جدید که تمایل به فعالیت دارند جایگزین آنها می شوند.
مسئول اعتبارات بانک کشاورزی استان نیز در این جلسه بر قلع ید افراد غیر فعال که مدت های طولانی مزارع را بی استفاده گذاشته و تصمیم به فعال نمودن آنها ندارند تاکید داشت و افزود: اکنون که طی چند سال اخیر با تدابیر شیلات و حمایت مسئولین مربوطه امکان پرورش میگو فراهم شده و تعدادی از سرمایه گذاران در این سایت مشغول به تولید و حتی صادرات این محصول می باشند بهانه ای برای غیر فعال ماندن مزارع باقی نمی ماند و سیاست بانک بر جایگزین نمودن افراد توانمند و علاقمند به کار بمنظور افزایش بهره وری از این ظرفیت ها می باشد.
گفتنی است در این جلسه اعضا به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداخته که در پایان موارد ذیل برای اجرا تصویب شد:
- شرکت آگسام جواب استعلامات را در اسرع وقت دریافت و جهت اخذ تسهیلات به بانک کشاورزی شهرستان چابهار ارائه نماید
- پرونده شرکت فراز نوین ماهیگیران چابهار جهت پرداخت تسهیلات از سوی بانک کشاورزی تکمیل و در اسرع وقت انجام گردد.
- پیگیری پرونده تسهیلاتی آقای علی پارسا و ارزیابی وثایق ارائه شده توسط بانک کشاورزی در اسرع وقت انجام گردد.
- مبصری از واحد اعتبارات بانک کشاورزی مرکز صورتجلسه را پیگیری نماید.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران